Przejdź do głównej zawartości

Polecany post

Test 100 Pompek - Hundred Push-ups

Kalistenika, Workout i Kulturystyka wg Paul Wade - wstęp

Mój blog będzie skupiał się na publikowaniu wyników z wykonywania ćwiczeń opartych na prawdziwej Kalistenice, a właśnie na tym powinna opierać się kulturystyka. Natomiast dzisiaj jest wręcz odwrotnie, często ćwicząc skupiamy się na uczęszczaniu na siłownie, podciąganiu ciężarów, a przecież najwięksi i najlepsi sportowcy, to byli wyczynowcy tak zwanej Kalisteniki, opartej na maksymalnym rozwoju własnego ciała poprzez ciężar swojego ciała i jego możliwości. Inne nazwy Kalisteniki to również Workout, Street Workout czy po polsku (w pewnym stopniu) Kulturystyka.

Kalistenika pochodzi od słów "kallos" , czyli piękno i "stienos", czyli siła. Szkoda, że wielu zapomniało o tej wspaniałej technice ćwiczeń.

paul wade trening, kalistenika trening, trening kalisteniczny, plan treningowy kalistenika, kalistenika zestaw ćwiczeń, kalistenika dla początkujących, kalistenika jak zacząć, ćwiczenia kalistenika,


Na sam początek zachęcam Was do zapoznania się z książką "Skazany na trening", dzięki której jeszcze bardziej uświadomicie sobie, jak cenne jest uprawianie Kalistienki. Polecam!

U mnie możecie liczyć na wyniki z każdego podejścia do wielkiej 6 ćwiczeń Kalisteniki wg Paula Wade. Oczywiście Zaczynamy od pompek do ściany. Przejdź Dalej

kalistenika dla początkujących, kalistenika jak zacząć, ćwiczenia kalistenika, paul wade trening, kalistenika trening, trening kalisteniczny, plan treningowy kalistenika, kalistenika zestaw ćwiczeń,


Pamiętajcie, że każde 6 ćwiczeń posiada 10 kroków przygotowawczych. Nie stwierdzajcie, że początkowe ćwiczenia są dla Was za proste - wywiążcie się z wszelkich kroków, a przygotowujecie nie tylko swoje mięśnie, ale również ścięgna, i stawy do dalszych ćwiczeń.

Każde ćwiczenie posiada 3 próg - jako próg przejścia do kolejnego ćwiczenia. W nim wykonujemy kilka serii po wiele powtórzeń, często blisko 50. To krok, który sprawia, że nabieramy większej siły i jesteśmy dobrze przygotowani do następnego ćwiczenia, dlatego warto również takie kroki ukończyć. Ale nie powinniśmy uważać, że wykonywanie co chwila takich ćwiczeń po 50 powtórzeń umożliwi nam rozwijanie tkanki mięśniowej.

Do każdego artykułu przygotowałem także zestaw opisów, zdjęć, wyjaśnień i filmów.
Zapraszam do ćwiczeń :)Popularne posty z tego bloga

Kalistenika, Workout, Kulturystyka wg Paul Wade - I trening Wielkiej 6-stki - Rozdział Mostek

To ćwiczenia na mostek sprawiają, że budujemy plecy jak ze stali, a zarazem elastyczne jak guma. Opanowanie tych ćwiczeń, sprawności, powoduje, że eliminujemy także wiele problemów z kręgosłupem, dyskami.

Poprzez ćwiczenia na mostki osiąga się poziom doskonałych pleców, czyli:
- wklęsły kręgosłup.
- biodra uniesione wysoko nad ziemią
- proste ręce i nogi
- płynny i głęboki oddech

Jak wygląda ćwiczenie na Mostek krótki?

1. Kładziemy się na plecach. Zginamy kolana, kiedy to łydki będą prawie prostopadłe do ziemi.Pięty trochę ponad 15 cm od pośladków.

2. Nogami naciskami w dół poprzez stopy, dzięki czemu odrywamy biodra i plecy od podłogi. Ciężar ciała powinien opierać się wtedy na barkach i stopach.

3. Wydech wykonujemy wykonując podniesienie mostka.


Jakie serie?
a) Dla początkujących 1 seria po 10.
b) Dla średnio-zaawansowanych 2 serie po 25.
c) W celu przejścia do kolejnego ćwiczenia 3 serie po 50.

Wyjaśniający Filmik -Zestaw Wielkiej 6-stki wg Paul Wade:

Przejdź jeszcze do ostatniego ćwicze…